Vi värdesätter din integritet

Vi använder nödvändiga cookies för att webbplatsen ska fungera. Med ditt samtycke använder vi också analyscookies för att förstå hur webbplatsen används och förbättra den. Integritetspolicy

XOOBAY 数贝环球
1/1

Kina XCMG ZL50GN hjullastare, frontlastare, kompakta hjullastare för bygg- och anläggningsprojekt

Pris$35000$45000-22%

Fri frakt

Grossistpris

AntalEnhetspris
1–4 st$35000
5–9 st$31500-10%
10–19 st$29750-15%
≥ 20 st$28000-20%

Rabatten tillämpas automatiskt i kassan, före medlemsnivåns besparingar.

Tillgängliga alternativVälj SKU innan du lägger i varukorgen.

FCS-Hjullastare: $35000

Antal
1
100 I lager

Såld av

MiaLiuPålitlig tillväxt

1 produkter · 0 följare

Detaljer

Kina XCMG ZL50GN hjullastare, frontlastare, kompakta hjullastare för bygg- och anläggningsprojekt tillhandahålls av MiaLiu på XOOBAY i kategorin Metallmaskiner. Pris: US$35000, fri frakt; I lager.

Produktinformationen tillhandahålls av leverantören; pris och lager speglar live-data på den här sidan.

Hjullastare

En lastare är en tung maskin som används inom byggbranschen för att flytta eller lasta material som jord, sten, sand, rivningsavfall m.m. på eller i annan typ av utrustning (som en tipplastbil, transportband, matningstratt eller järnvägsvagn).

Det finns många typer av lastare som, beroende på design och tillämpning, kallas skoplastare, frontlastare, hjullastare, palllastare, höglyftare, skopa, bulldozer, minilastare, soptippare, traktorlastare eller hjullastare.

En lastare är en typ av traktor, vanligtvis med hjul, ibland med band, som har en bred skopa monterad fram på änden av två lyftararmar för att samla upp löst material från marken, som jord, sand eller grus, och flytta det från en plats till en annan utan att knuffa materialet över marken. En lastare används ofta för att flytta upplagrat material från marknivå och deponera det i en väntande tipplastbil eller i en öppen schaktgrav.

Lastarmonteringen kan vara en avtagbar tillbehör eller permanent monterad. Ofta kan skopan bytas ut mot andra anordningar eller verktyg – exempelvis kan många montera gafflar för att lyfta tunga pallar eller containrar, och en hydrauliskt öppnande "klövska" skopa gör att lastaren kan fungera som en lättare dozer eller skrapa. Skopan kan också kompletteras med anordningar som en balgripare för hantering av stora halm- eller sädesbalar.

Lastare används främst för att lasta material på lastbilar, lägga rör, röja spillror och gräva. En lastare är inte den mest effektiva maskinen för grävning eftersom den inte kan gräva särskilt djupt under hjulnivån, vilket en bakgrävmaskin eller en gravmaskin kan. Kapaciteten hos en lastareskopa kan variera mellan 0,5 och 36 m³ beroende på maskinens storlek och tillämpning. Frontlastarens skopkapacitet är generellt mycket större än skopkapaciteten hos en bakgrävarlastare.

Till skillnad från de flesta bulldozers är de flesta lastare hjulgående och inte bandgående, även om bandlastare är vanliga. De är framgångsrika där vassa material i byggavfall skulle skada gummidäck, eller där marken är mjuk och lerig. Hjul ger bättre rörlighet och hastighet och skadar belagda vägar mindre än band, men ger lägre grepp.

Inom byggområden används lastare också för att transportera byggmaterial som tegel, rör, metallstänger och gräververktyg över korta sträckor.

Specifikation

CDM816 Tier 2

NOMINELL EFFEKTEFFEKT:55kW/2400rpm
SKOPKAPACITET:0,95 m³
NOMINELL LASTFÖRMÅGA:1600kg
ARBETSVIKT:5500kg

New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction

New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction

CDM818 Tier 2

NOMINELL EFFEKTEFFEKT:63kW/2400rpm
SKOPKAPACITET:1,05 m³
NOMINELL LASTFÖRMÅGA:1800kg
ARBETSVIKT:5600kg

CDM820DA

New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction

NOMINELL EFFEKTEFFEKT:66,2kW/2200rpm
SKOPKAPACITET:1,2m³
NOMINELL LASTFÖRMÅGA:2000kg
ARBETSVIKT:6400kg

New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction

CDM923N

NOMINELL EFFEKTEFFEKT:36,8kW12400rpm
SKOPKAPACITET:0,55 m³
NOMINELL LASTFÖRMÅGA:1000kg
ARBETSVIKT:4170kg

CDM926N

New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction

NOMINELL EFFEKTEFFEKT:45kW12400rpm
SKOPKAPACITET:0,75 m³
NOMINELL LASTFÖRMÅGA:1500kg
ARBETSVIKT:4520kg

Tekniska specifikationer

(Om du behöver fler modeller, kontakta mig.)


FCS-CDM926FCS-CDM923FCS-CDM820DAFCS-CDM818FCS-CDM816
Totalhöjd - Skopa upphöjd(mm)39224287407641404140
Skopspänshöjd vid max. lyft(mm)32133648313633503350
Tömningshöjd vid max. lyft (45°)(mm)25003000235027002700
Räckvidd vid max. lyft och 45° tömning(mm)9878401080900900
Bakåtlutningsvinkel vid transport(°)4951444848
Bakåtlutningsvinkel vid mark(°)4753403535
Grävdjup(mm)2520304444
Bakåtlutningsvinkel vid max. lyft(°)5156505656
Tömningsvinkel vid max. lyft(°)4040454444
Transportläge höjd(mm)400400400400400
Markfrigång(mm)230270585310310
Mittlinje framaxel till koppling(mm)850895690690690
Hjulbas(mm)21782262203720502050
Mittlinje framaxel till koppling(mm)53705520603057005700
Avgångsvinkel(%)2030252525
Höjd till topp av hytt(mm)26002810235029302930
Total bredd över skopa(mm)21001830206019501950
Min. svängradie över skopa(mm)49345565478051005100
Min. svängradie över däck(mm)45805262432845204520
Styrvänster/höger(°)3532353535
Bredd vid slitbanecenter(mm)14791500150014401440
Total bredd över däck(mm)18791835190018401840



New and Used 1.2m³ Wheel Loader for Garden Farm Construction


Specifikationer

ProduktnamnKina XCMG ZL50GN hjullastare, frontlastare, kompakta hjullastare för bygg- och anläggningsprojekt
KategoriIndustriprodukterMetallmaskiner
Såld avMiaLiu
Produkt-ID63195
Pris (USD)US$35000
ListprisUS$45000
FraktFri frakt
Grossist5 för 10 % rabatt; 10 för 15 % rabatt; 20 eller fler för 20 % rabatt
TillgänglighetI lager
Vikt3000 kgs
UrsprungChina
TillverkareXCMG
Senast uppdaterad2025-11-05

Rekommenderade

Behöver du fler specifikationer eller originalmaterial? Använd B2B-förfrågan för att be leverantören om det senaste produktbladet.

Skicka B2B-förfrågan nu
$35000B2B-förfrågan